GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrikar 16969119
*
nr 1696 9119
Tallrikar
Oidentifierad konstnär. 2 + 2 st, Signerade, keramik, 17x17 - 22x22 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 18:37:30
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tallrikar
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59
*
Tallrikar
nr 1696 9119
Tallrikar
Oidentifierad konstnär. 2 + 2 st, Signerade, keramik, 17x17 - 22x22 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tallrikar
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59



